Европските ковид-пасоши влегуваат во сила од 1 јули

17 копии
3 копии

Секој што е вакциниран може да патува во Грција со сертификат за имунизација без никакви проблеми, но оние што не ја примиле ковид-вакцината ќе треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерство за здравство утринава ја пушти во употреба новата веб -страница, односно граѓаните над 60 години вакцинирани во странство (најчесто Србија) ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Попуштање на рестриктивните мерки поради стивнувањето на пандемијата и намалувањето на бројот на активни случаи со Ковид-19 предложи вчера Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Попуштање на рестриктивните мерки поради стивнувањето на пандемијата и намалувањето на бројот на активни случаи со Ковид-19 предложи вчера Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Следната недела во земјава се очекуваат 20.000 вакцини донација од Грција и 50.000 од Бугарија. Дополнително во јуни пристигнуваат вакцини преку Ковакс, но и ...
| | веќе видена | слични

Ревакцинација.мк за сите македонски граѓани постари од 60 години кои првата доза на Астра Зенека ја примиле во Србија. Сајтот според најавите од здравствените ...
| | веќе видена | слични

Има помалку од 10.000, а ако се вакцинира со побрзо темпо како што беше случај пред една недела, овие дози може да се потрошат до утре. Сепак, за ревакцина има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деветтемина жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување чад, како последица од пожарот, се во добра здравствена состојба и сите се ...
сите 301 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 537 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, Министерството за здравство информира дека во текот на следните два дена (од 4-5.08.2021 година - ...
сите 376 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 78 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 203 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 265 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 327 | | | веќе видена

Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ, но благодарение на професионалноста и солидарноста на пожарникарите и граѓаните и натаму немаме ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските ковид-пасоши влегуваат во сила од 1 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: