Пуштена е во употреба веб-страницата за граѓаните вакцинирани во Србија со „АстраЗенека“


Министерство за здравство утринава ја пушти во употреба новата веб -страница, односно граѓаните над 60 години вакцинирани во странство (најчесто Србија) ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во Србија продолжува бесплатната вакцинација на граѓаните од соседните земји, а во Врање викендов се вакцинираат граѓани од Македонија, за разлика од Лозница ...
| | веќе видена | слични

Околу 2.500 македонски државјани излегле од државата преку граничниот премин Табановце од полноќ до 11 часот, соопштија денеска од МВР. – Во периодот од 00:00 ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 5. јуни 2021 (InPress) – Во организација на Српскиот културно информативен центар Спона денеска и утре околу 800 македонски државјани ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватското Министерство за здравство потврди дека почнала испораката на донацијата од 50.000 дози вакцини против Ковид-19 во Босна и Херцеговина, Црна Гора и ...
| | веќе видена | слични

Имунизацијата на граѓаните на Република Северна Македонија продолжува во сабота и недела, соопштено е од Здравствениот дом во Врање. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштена е во употреба веб-страницата за граѓаните вакцинирани во Србија со „АстраЗенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: