КОВИД МЕРКИТЕ ПРЕД „ПОГРЕБ“: Од 1 јуни одиме на свадби по 100 души со по 6 сватови на маса и ќе ги полниме стадионите со 30 отсто публика


Попуштање на рестриктивните мерки поради стивнувањето на пандемијата и намалувањето на бројот на активни случаи со Ковид-19 предложи вчера Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со посмртен марш музичарите денеска пред Владата протестираа против новите правила за работа на угостителските објекти. Сметаат дека со владината одлука да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со црна трака на рацете и музика со посмртен марш, дел од музичарите го изразија револтот од носењето на новите протоколи за угостителите. Бараат поништување ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од последното разлабавување на ковид-мерките, со кои е дозволена жива музика само на свадби, музичарите денеска излегоа на протест пред Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД МЕРКИТЕ ПРЕД „ПОГРЕБ“: Од 1 јуни одиме на свадби по 100 души со по 6 сватови на маса и ќе ги полниме стадионите со 30 отсто публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: