Предложено попуштање на рестриктивните мерки, препораките за заштита од Ковид-19 и натаму треба да се почитуваат


Попуштање на рестриктивните мерки поради стивнувањето на пандемијата и намалувањето на бројот на активни случаи со Ковид-19 предложи вчера Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Вакцинацијата и почитувањето на мерките ги донесоа очекуваните резултати, пишува на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче. -Прв пат по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 632 | | | веќе видена

Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 197 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Не можеше да се случи поголем контраст на „идеализираната слика“ на Македонија и „автентичното јас“ од она што се случи на годинешниот 8 Септември, кога ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предложено попуштање на рестриктивните мерки, препораките за заштита од Ковид-19 и натаму треба да се почитуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: