Следната недела електронски ковид - пропусници

Српските но и останатите туристи се соочуваат со многу проблеми за влез во Грција.Поради новите мерки граничниот премин Евзони има ограничено работно време. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој што е вакциниран може да патува во Грција со сертификат за имунизација без никакви проблеми, но оние што не ја примиле ковид-вакцината ќе треба да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сè уште има голем интерес за вакцинирање на граѓаните на Северна Македонија со вакцините обезбедени од компанијата на бугарскиот филантроп и сопственик на една ...
| | веќе видена | слични

Со цел да привлече туристи и да спречи туристичкиот сектор да стагнира втора сезона по ред, Грција е подготвена да користи ковид-пасоши пред ЕУ официјално да ...
| | веќе видена | слични

Бугарската клиника „Комак Медикал“ во следните три месеци планира да им овозможи на македонските граѓани на возраст од 18 години па нагоре да примат вакцина на ...
| | веќе видена | слични

Како може да се патува и престојува во Бугарија Грција, Словенија и Германија Во Бугарија влез само преку Делчево и Деве Баир. Освен негативен ПЦР тест ги ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Србија кои прележале ковид-19 во претходните шест месеци, а после тоа не се вакцинирале, од денес можат да добијат дигитален зелен сертификат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следната недела електронски ковид - пропусници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: