Граѓански Фронт: Да сопре продажбата на државно земјоделско земјиште по цена од 1 евро


Владата да ја повлече одлуката за продажба на земјоделско државно земјиште по најмногу евро за квадрат, бараат од ново формираната партија Граѓански Фронт. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, Аријанит Хоџа, во емисијата „Економски магазин“ на Алсат, на прашањето како ќе се контролира продажбата на земјоделско земјиште, ...
| | веќе видена | слични

Згаснување и намалување на бројот на малите семејни земјоделски стопанства, создавање на големи аграрни феудалци, трајна пренамена на земјоделското во градежно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста „Бабуна“ во Велес, изјави дека земјоделството не може да се развие дополнително ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев тврди дека нема да се дозволи земјиштето да се урбанизира и на него да се гради, не може ниту да се препродава во одреден период. Сепак, во ...
| | веќе видена | слични

Сепак, премиерот Заев ги отфрла обвинувањата дека на таков начин ефтино се распродава Македонија и порачува дека реформата има единсветна цел да се развие ...
| | веќе видена | слични

Лесно е да блокирате важно е да партиципирате и дадете прилог во нешто, рече премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста ...
| | веќе видена | слични

З емјоделството не може да се развие дополнително без продажба на државните површини, изјави п ремиерот Зоран Заев по најавата дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓански Фронт: Да сопре продажбата на државно земјоделско земјиште по цена од 1 евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: