Граѓански Фронт: Да сопре продажбата на државно земјоделско земјиште по цена од 1 евро


Владата да ја повлече одлуката за продажба на земјоделско државно земјиште по најмногу евро за квадрат, бараат од ново формираната партија Граѓански Фронт. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, Аријанит Хоџа, во емисијата „Економски магазин“ на Алсат, на прашањето како ќе се контролира продажбата на земјоделско земјиште, ...
| | веќе видена | слични

Згаснување и намалување на бројот на малите семејни земјоделски стопанства, создавање на големи аграрни феудалци, трајна пренамена на земјоделското во градежно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста „Бабуна“ во Велес, изјави дека земјоделството не може да се развие дополнително ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев тврди дека нема да се дозволи земјиштето да се урбанизира и на него да се гради, не може ниту да се препродава во одреден период. Сепак, во ...
| | веќе видена | слични

Сепак, премиерот Заев ги отфрла обвинувањата дека на таков начин ефтино се распродава Македонија и порачува дека реформата има единсветна цел да се развие ...
| | веќе видена | слични

Лесно е да блокирате важно е да партиципирате и дадете прилог во нешто, рече премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста ...
| | веќе видена | слични

З емјоделството не може да се развие дополнително без продажба на државните површини, изјави п ремиерот Зоран Заев по најавата дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 205 | | | веќе видена

САД очигледно оцениле дека продолжува старата пракса на нашите националисти - да уживаат во мирот, но да ги негираат алатките кои доведоа до тој мир, вели ...
сите 192 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 127 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 141 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 100 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади, порача владејачкиот СДСМ. „Едвај ...
сите 139 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓански Фронт: Да сопре продажбата на државно земјоделско земјиште по цена од 1 евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: