Заев: Не постои можност за сериозен развој во земјоделството без сопственост на земјиштето


Лесно е да блокирате важно е да партиципирате и дадете прилог во нешто, рече премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМЕ во своето интервју за весникот „Фокус“ зборуваше за продажбата на земјоделското земјиште и истакна дека овој закон ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, Аријанит Хоџа, во емисијата „Економски магазин“ на Алсат, на прашањето како ќе се контролира продажбата на земјоделско земјиште, ...
| | веќе видена | слични

Згаснување и намалување на бројот на малите семејни земјоделски стопанства, создавање на големи аграрни феудалци, трајна пренамена на земјоделското во градежно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјишната политика е темел на целокупната земјоделска политика, бидејќи таа одлучува како ќе земјиштето ќе се користи. Закон за приватизација е донесен 2003 ...
| | веќе видена | слични

Земјишните реформи се едни од најкомоплексните во секоја држава, кај нас пазарот на приватното земјоделско земјиште е нефункционален, вели Александар Нацев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста „Бабуна“ во Велес, изјави дека земјоделството не може да се развие дополнително ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев тврди дека нема да се дозволи земјиштето да се урбанизира и на него да се гради, не може ниту да се препродава во одреден период. Сепак, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 188 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Не постои можност за сериозен развој во земјоделството без сопственост на земјиштето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: