Дали заразата со Ковид 19 по две примени дози од вакцината е можна? Нова студија открива резултати

Инфицирањето со Ковид 19, по приемот на двете дози на вакцината, е реткст, според студијата објавена во „New Jorunal of Medicine“. Од 28.000 здравствени ...
| | веќе видена | слични

Веројатноста за инфекција со коронавирус е значително помала по првата доза на „Астра зенека“ или „Фајзер“, вели британско истражување. Вакцините дејствувале ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Ризикот едно лице да се зарази со коронавирусот е значително помал по примaње на една доза од вакцините на Астра Зенека и Фајзер, покажа британско истражување. ...
| | веќе видена | слични

Една студија за вакцината на Оксфорд / АстраЗенека или Фајзер / Бионтек покажува дека овие две вакцини ги намалуваат инфекциите со коронавирус за речиси две ...
| | веќе видена | слични

Шансите да се заразат со ковид нагло паднаа по првата доза или на АстраЗенека или на Фајзер вакцините, откри студија во Велика Британија. Вакцините дејствувале ...
| | веќе видена | слични

Вакцините дејствувале исто кај сите возрасни групи. Истражувањето на Заводот за национална статистика (ОНС) и Универзитетот во Оксфорд исто така откриле силен ...
| | веќе видена | слични

Откако започна вакцинацијата против коронавирусот, многумина се прашуваат дали ќе се прими третата доза, и ако е така, по колку? Оваа тема е нешто за што многу ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето кое е резултат на две студии, се темели на вирусни тестирања на 370 илјади жители на Велика Британија. Веројатноста за зараза со коронавирус е ...
| | веќе видена | слични

Шансите да се заразите со коронавирус значително се намалуваат по само една доза од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ или на „АстраЗенека“, покажа ново големо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали заразата со Ковид 19 по две примени дози од вакцината е можна? Нова студија открива резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: