Само една доза од вакцината на „Астра Зенека“ или „Фајзер“ значително го намалува ризикот од зараза кај сите старосни групи

Истражувањето кое е резултат на две студии, се темели на вирусни тестирања на 370 илјади жители на Велика Британија. Веројатноста за зараза со коронавирус е ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во Хрватска официјално е одлучено дека луѓето кои прележале ковид треба да примаат само една доза вакцина. – Сега веќе има доволно податоци дека втората доза ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска се воведоа промени во начинот на вакцинација со тоа што граѓаните кои прележале коронавирус три до шест месеци пред вакцинирањето нема да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватска воведе голема промена во вакцинирањето против ковид-19, па оние кои веќе ја прележале болеста ќе примат само една доза од вакцината. „Сега веќе има ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои имале ковид-19 пред три до шест месеци веќе не треба да примаат две дози од вакцината, туку само една. Индикацијата за оваа важна промена во ...
| | веќе видена | слични

Бројни здравствени експерти наведуваат дека вакцината е излез од тунелот и дека само со вакцинација можеме да ја победиме пандемијата на коронавирусот. Но, ...
| | веќе видена | слични

По неколку месеци локдаун, пред две недели се отвори Велика Британија - продавници, маркети, фризери и салони за убавина, спортски сали, паб тераси ... Таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само една доза од вакцината на „Астра Зенека“ или „Фајзер“ значително го намалува ризикот од зараза кај сите старосни групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: