Само една доза од Ковид вакцина го намалува ризикот од зараза кај сите возрасни групи, покажа големо британско истражување

Шансите да се заразите со коронавирус значително се намалуваат по само една доза од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ или на „АстраЗенека“, покажа ново големо ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во Хрватска официјално е одлучено дека луѓето кои прележале ковид треба да примаат само една доза вакцина. – Сега веќе има доволно податоци дека втората доза ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска се воведоа промени во начинот на вакцинација со тоа што граѓаните кои прележале коронавирус три до шест месеци пред вакцинирањето нема да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватска воведе голема промена во вакцинирањето против ковид-19, па оние кои веќе ја прележале болеста ќе примат само една доза од вакцината. „Сега веќе има ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои имале ковид-19 пред три до шест месеци веќе не треба да примаат две дози од вакцината, туку само една. Индикацијата за оваа важна промена во ...
| | веќе видена | слични

Бројни здравствени експерти наведуваат дека вакцината е излез од тунелот и дека само со вакцинација можеме да ја победиме пандемијата на коронавирусот. Но, ...
| | веќе видена | слични

По неколку месеци локдаун, пред две недели се отвори Велика Британија - продавници, маркети, фризери и салони за убавина, спортски сали, паб тераси ... Таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само една доза од Ковид вакцина го намалува ризикот од зараза кај сите возрасни групи, покажа големо британско истражување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: