НАЈНОВА СТУДИЈА ПОКАЖУВА: Една доза на вакцината на Фајзер или АстраЗенека ја намалува стапката на инфекција со ковид за 65 отсто

Една студија за вакцината на Оксфорд / АстраЗенека или Фајзер / Бионтек покажува дека овие две вакцини ги намалуваат инфекциите со коронавирус за речиси две ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Фајзер и БиоНТек потврдија денеска дека Европската агенција за лекови (ЕМА) понделе барање за проширување на примената на нивната вакцина против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Компаниите, претходно овој месец, поднесоа слично барање до регулаторното здравствено тело во САД за својата вакцина, која е веќе одобрена за употреба кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

„Фајзер“ и „Бионтек“ поднеле барање до Европската агенција за лекови (EMA) за проширување на употребата на нивната вакцина за коронавирус на деца на возраст од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА СТУДИЈА ПОКАЖУВА: Една доза на вакцината на Фајзер или АстраЗенека ја намалува стапката на инфекција со ковид за 65 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: