Политикантство, брука: Јавноста револтирана, антикризниот пакет не е изгласан, Џафери најавува карантин на Собранието


Си заминаа половина час пред полноќ и иако наводно си го одработеа работниот ден вчера, пратениците не успеаја да се договорат и да ги изгласаат трите закони ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бара избори за решавање на проблемот со нефункционалниот парламент на раб на кворум, власта смета дека нема потреба зашто има стабилно мнозинство. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која говореше за моменталната ...
| | веќе видена | слични

– „СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е и зошто Собранието функционира онака како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегацијата на германското стопанство го поздравува донесувањето на законите со кои се овозможи имплементација на петтиот пакет економнски мерки. Потсетува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната седница во Собрание, истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат целосна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 5.000 граѓани од источниот и струмичкиот регион го дочекаа својот ред за вакцина. Некои од нив до неа стигнаа преку „Мој термин“, други со трпеливо чекање ...
сите 586 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и со ...
сите 874 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 360 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политикантство, брука: Јавноста револтирана, антикризниот пакет не е изгласан, Џафери најавува карантин на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: