Далеку е Марс, ама подалеку е Собранието

Сега е прв човек на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ. Не открива дали ќе биде кандидат од својата партија на претсојните локални избори, бидејќи, вели, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во жарот на секојдневните реплики и полемики, македонските политичари често знаат да ги поминат границите на политичката култура. Според соговорниците, ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Дали навистина е изненадувачка вест дека луѓето не сакаат да живеат во земја каде интересот на граѓанинот е ставен на последно место? Пишува Ида Протугер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далеку е Марс, ама подалеку е Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: