Мизрахи: Власта во очај со драми и театри го покрива немањето на мнозинство во Собранието

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која говореше за моменталната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само во СДСМ имаат розеви очила и продолжува со манипулации да ја замајува јавноста. Реалната слика со македонската економија е катастрофална и залудни се прес ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Даниела Маркоска од СДСМ која истакна дека владата продолжува со поддршка на домашната ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, вицепремиер за борба со корупцијата и генерален секретар на СДСМ, вели дека е губење врема да се размислува за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Да се размислува за предвремени парламентарни избори е само губење време, вели вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема еден градоначалник на СДСМ кој исполнил повеќе од 10% од ветената програма. А ВМРО-ДПМНЕ 10% од ветената програма исполнуваше во првите 10 дена, додека до ...
| | веќе видена | слични

Секоја држава си има своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава. На чело на мафијата сите знаеме кој е, тоа е Зоран Заев и надолу следствено ...
| | веќе видена | слични

Во однос на Собранието, се што сака владата да донесе како закон, буквално се носи на сила и се силува Собранието. Тоа е така е затоа што секој закон или со ...
| | веќе видена | слични

За пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ели Панова aктуелните случувања во Македонија се забрзан пат кон дното на оваа власт. Зборувајќи за протестот одржан во неделата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 899 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Власта во очај со драми и театри го покрива немањето на мнозинство во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: