РСЕ: Можат ли нови избори да го “одглават” Собранието?


Љупчо Николовски, вицепремиер за борба со корупцијата и генерален секретар на СДСМ, вели дека е губење врема да се размислува за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Да се размислува за предвремени парламентарни избори е само губење време, вели вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На Гостивар како никогаш досега му е потребна смена на градоначалничката позиција, смета Артан Груби првиот заменик на претседателот на Владата и министер за ...
| | веќе видена | слични

Тој коментирајќи ја економската состојба во која се наоѓа првиот град на Вардар, вината ја гледа во раководство на општината. – Како на ниту една друга општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешната посета во Битолско, одговарајќи на новинарско прашање за извештајот на ГРЕКО за Македонија, рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антонијо Милошоски, пратеник во собранието и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ во изјава при теренска посета на Битолско кажа дека справувањето со корона кризата од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Битола одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Справувањето со корона-кризата од страна на министерот за зравство Венко Филипче е неуспешно и затоа Македонија има најмалку имунизирано население во регионот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија денеска ќе ја разгледаат можноста за самит со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на новата стратегија за односи со ...
сите 43 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 788 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 247 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РСЕ: Можат ли нови избори да го “одглават” Собранието?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: