Може ли нови избори да го одблокираат Собранието?


Опозицијата бара избори за решавање на проблемот со нефункционалниот парламент на раб на кворум, власта смета дека нема потреба зашто има стабилно мнозинство. ...
| | веќе видена | слични

Бројките и меѓународните извештаи тоа го говорат. Имаме најголема смртност во светот, најмал број на вакцинирани граѓани и сето тоа е резултат на нивната ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение за јавноста владеачката партија го обвинува лидерот на опозицијата дека на подмолен начин од премиерот Заев го добил планот за изградба на нов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија со Заев и Филипче се претвори во црна дупка во Европа среде пандемија од Ковид 19 вирусот. Бројките и меѓународните извештаи тоа го говорат. Имаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пртеседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на Владата Зоран Заев пред еден месец, пред граѓаните вети дека неговите партиски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју на МРТВ изјави дека не се смета за соучесник во процесот што кулминираше на 27 април. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Очекувано, Мицкоски повторно излажа! Очигледно на Мицкоски целта му била на подмолен начин да дојде до документите кои му беа доставени и истите да ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ сака да потроши 508 милиони евра пари на граѓаните за изградба на Клинички за кој немаат ниту проект, Клинички што го базираат на 35 листа физибилити ...
| | веќе видена | слични

Најкриминалната влада во Европа треба да троши над половина милијарда евра со некаков документ од 35 страни. Тоа покажува дека не само што немаат план, туку и ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, вицепремиер за борба со корупцијата и генерален секретар на СДСМ, вели дека е губење врема да се размислува за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов го критикуваше поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во врска со „остриот пресврт“ во неговиот став кон Македонија. ...
сите 620 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 228 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Од 14 до 20 часот денеска, на автопатот Скопје – Велес и скопската обиколница, полицијата санкционира 66 возачи за брзо возење.Според МВР, 62 од нив возеле со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли нови избори да го одблокираат Собранието?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: