Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи законите поврзани со пандемијата


Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната седница во Собрание, истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат целосна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Продолжуваат пресовите на опозициската ВМРО ДПМНЕ по пауза од десетина дена. На денешниот прес, опозицијата истакна дека градоначалникот Пекевски од позиција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред е Предлог законот за преиспитување на факти и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 329 пациенти, и има слободни кревети. Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се ...
сите 675 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 472 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Десет члена на семејство беа убиени утрово во израелски воздушен напад во западниот појас Газа, јавија француски медиуми повикувајќи се на палестинските ...
сите 436 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи законите поврзани со пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: