Мизрахи: Власта прави театарски претстави во Собранието поради страв и паника

– „СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е и зошто Собранието функционира онака како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само во СДСМ имаат розеви очила и продолжува со манипулации да ја замајува јавноста. Реалната слика со македонската економија е катастрофална и залудни се прес ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Даниела Маркоска од СДСМ која истакна дека владата продолжува со поддршка на домашната ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, вицепремиер за борба со корупцијата и генерален секретар на СДСМ, вели дека е губење врема да се размислува за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Да се размислува за предвремени парламентарни избори е само губење време, вели вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема еден градоначалник на СДСМ кој исполнил повеќе од 10% од ветената програма. А ВМРО-ДПМНЕ 10% од ветената програма исполнуваше во првите 10 дена, додека до ...
| | веќе видена | слични

Секоја држава си има своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава. На чело на мафијата сите знаеме кој е, тоа е Зоран Заев и надолу следствено ...
| | веќе видена | слични

Во однос на Собранието, се што сака владата да донесе како закон, буквално се носи на сила и се силува Собранието. Тоа е така е затоа што секој закон или со ...
| | веќе видена | слични

За пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ели Панова aктуелните случувања во Македонија се забрзан пат кон дното на оваа власт. Зборувајќи за протестот одржан во неделата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 460 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 749 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 278 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 192 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 162 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Власта прави театарски претстави во Собранието поради страв и паника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: