Владата најави помош на угостителските објекти, апели за почитување на мерките за справување со Ковид-19


На првиот ден од двонеделното затворање сите угостителски објекти низ државата, како и рестораните и кафитериите во хотелите, мотели, хостели, пансиони и други ...
| | веќе видена | слични

Се бара помош за сите угостителски објекти, секој е подеднакво важен и не смее некој да остане без неопходна помош во овие најтешки периоди за угостителството, ...
| | веќе видена | слични

 Тие велат дека финансиската помош која што се обезбедува за нив нема континуитет а по една година не постојат ниту протоколи со кои сите дејности би можеле да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туристичко угостителската комора на Македонија денеска најави дека ќе продолжат протестите на угостителите, затоа што, како што велат, се незадоволни од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Туристичко-угостителската комора на Македонија (ТУК) најавуваат дека во понеделник, 20 април, угостителите ќе излезат на протест и ќе останат пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 15. април 2021 (InPress) – Финансиската помош која се обезбедува за поддршка на реалниот сектор нема континуитет, а по цела година не постојат ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани се позитивни движена во економијата во првото тримесечје од годинава, кои најлесно и најбрзо може да се детектираат преку приходната страна на ...
| | веќе видена | слични

Еднократна финансиска помош за регистрираните угостителски објекти на кои повеќе од една година им е забранета примарната дејност со уредба на владата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери. Владејачкото мнозинство и Талат Џафери како ...
сите 558 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски нема повеќе ништо, целиот свој имот го префрлил на име на неговите малолетните деца. На нивно име се ...
сите 277 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им ...
сите 171 | | | веќе видена

Во Берово остварена средба помеѓу градоначалникот и хуманата фамилија Белчовски од село Русиново, кои ги донираа органите на трагично загинатата ќерка Верица и ...
сите 191 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 189 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничка на СДСМ која позитивна на Ковид-19 во скафандер дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки. Kаква порака ...
сите 286 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј Ин градоначалникот Саша Богдановиќ ќе ја потпише доколку Советот на општина Центар смета дека нема потреба ...
сите 290 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата најави помош на угостителските објекти, апели за почитување на мерките за справување со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: