Заев: Пет отсто раст на даночните приходи и придонеси во првото тримесечје, регистрирани позитивни движења

Регистрирани се позитивни движена во економијата во првото тримесечје од годинава, кои најлесно и најбрзо може да се детектираат преку приходната страна на ...
| | веќе видена | слични

Буџетот е ликвиден и сите обврски во државата како и кон надворешните кредитори се исплаќаат навремено. Пензиите за месецов со одлука на Влада ќе се исплаќаат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ш естиот пакет на антикризни мерки уште еднаш е потврда дека експлицитноста на Владата во однос на поддршка и стимулирање на стопанството и економските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, денес остварија работна средба на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Даночните активностите и предизвиците на Управата за јавни приходи (УЈП) беа тема на разговор на денешната работна средба меѓу вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Битиќи и Лукаревска во рамки на заедничките активности, прво ја посетија Дирекцијата за големи даночни обврзници на УЈП. „Оваа Дирекција  администрира 366 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 562 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 200 | | | веќе видена

Рускиот заменик-министер за надворешни работи, Сергеј Вершинин, денеска разговарал со генералниот директор на израелското Министерство за надворешни работи, ...
сите 370 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Пет отсто раст на даночните приходи и придонеси во првото тримесечје, регистрирани позитивни движења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: