ИСТРАЖУВАЊЕ: Колку време ќе имаме антитела по вакцинирањето?

Секоја Т-клетка е многу специфична – постојат милијарди можни верзии на овие површински протеини, кои можат да препознаат различни делови на патогенот Во ...
| | веќе видена | слични

Истражување на британски научници кое директно го споредувало имунолошкиот одговор што го предизвикуваат вакцините на „Фајзер“ и „Астра-Зенека“ утврдило слично ...
| | веќе видена | слични

Веројатноста еден просечен читател на овој текст да загине во сообраќајна несреќа пред крајот на оваа година е околу осум пати поголема од можноста лице што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата студија која директно го спореди имунолошкиот одговор на вакцините за коронавирус „Фајзер/ Бионтек“ и на „Астра зенека“ откри силен и сличен одговор кај ...
| | веќе видена | слични

Првото истражување на британските научници кое директно го споредило имунолошкиот одговор кај вакцините АстраЗенека и Фајзер утврдило слично ниво на создавање ...
| | веќе видена | слични

Резултати од клинички испитувања покажале дека коктел од антитела развиен од фармацевтската компанија „Регенерон“, овозмужува силна заштита против Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вакцината е една од главните алатки кои помагаат во борбата против пандемијата на коронавирус, но ниту една вакцина не е 100 отсто ефикасна. Ова значи дека ...
| | веќе видена | слични

Првата студија на британски научници, која директно го спореди имунолошкиот одговор на вакцините на „Фајзер“ и „АстраЗенека“, откри слично ниво на производство ...
| | веќе видена | слични

Научниците објавија голема студија во која што проучувале 400 испитаници кои биле позитивни на коронавирусот најмалку 14 дена пред вакцинацијата против истиот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТРАЖУВАЊЕ: Колку време ќе имаме антитела по вакцинирањето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: