Молекуларниот биолог и невробиолог д-р Милош Бабиќ: Тромбоза, вакцини и како настануваат стравовите околу малите ризици

Веројатноста еден просечен читател на овој текст да загине во сообраќајна несреќа пред крајот на оваа година е околу осум пати поголема од можноста лице што ...
| | веќе видена | слични

 Ова се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани кои поради недостаток на вакцини во земјава решија да се вакцинираат во Србија со ...
| | веќе видена | слични

И бремените и жените кои дојат треба да примат вакцина против коронавирус. Иако вакцинацијата не е задолжителна, ставот на експертите е дека овие категории на ...
| | веќе видена | слични

Дописи со кои се препорачува вакцинација за бремени жени и доилки денеска и утре ќе пристигнат на местата за изјави за Нова.рс претседателот на Националното ...
| | веќе видена | слични

„Во моментот кога ќе се приближиме до бројката од над 2/3 од населението да се вакцинирани, нема да имаме повеќе од 100 нови случаи на ден, ќе биде доволна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако успееме да вакцинираме повеќе од четири милиони граѓани во следните неколку месеци, тогаш нивото на колективен имунитет ќе биде доволно за да се вратиме во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Во вечерашното гостување на Тема на денот на Сител телевизија министерот за здравство Венко Филипче изјави дека кај нас засега нема да се дава АстраЗенека за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молекуларниот биолог и невробиолог д-р Милош Бабиќ: Тромбоза, вакцини и како настануваат стравовите околу малите ризици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: