Тасева: Очекувам и предметот против Мијалков да застари како тој за Бучковски


Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични

Судијката Софија Лаличиќ, која беше разрешена на седница на Судскиот совет за претставка на адвокатот Асмир Алиспахиќ, вели дека е разрешена спротивно на ...
| | веќе видена | слични

Судијката Софија Лаличиќ, која денеска беше разрешена на седница на Судскиот совет, изјави дека тоа е срамна одлука. „Разрешена сум спротивно на законите. Дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот совет ја разреши Софија Лаличиќ со 11 гласа ЗА и двајца против. Причината е нестручно и несовесно работење. Адвокатот Асмир Алиспајиќ поднесе ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет на Република Северна Македонија на денешната седница донесе одлука со која е продолжена постапката по едно барање за утврдување на одговорност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасева: Очекувам и предметот против Мијалков да застари како тој за Бучковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: