Лев најави враќање на две големи ѕвезди во репрезентацијата, може да играат и против Македонија


Селекторот на Германија, Јоаким Лев изјави дека постои можност во националниот тим да се вратат големите ѕвезди Томас Милер и Матс Хумелс. Пред точно две ...
| | веќе видена | слични

Јоаким Лев објави дека ќе ја напушти функцијата селектор на Германија по Европското првенство што ќе се одржи ова лето. Шеесет и едногодишниот стручњак ја ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев, потврди дека ќе си замине по завршување на Европското првенство кое се игра ова лето. Лев е дел ...
| | веќе видена | слични

Јоаким Лев одлучи дека после 15 години ќе ја напушти селекторската клупа на најдобрата германска репрезентација. Од 2006 година ја води националната селекција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германската фудбалска репрезентација потврди дека Јоаким Лев ќе го напушти селекторското кормило по крајот на Европското првенство.Германците порано од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лев најави враќање на две големи ѕвезди во репрезентацијата, може да играат и против Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: