Град Скопје ќе го продолжи булеварот „Борис Трајковски“ до Драчево


Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Петре Шилегов нема направено ниту еден проект. Нема тунел под Кале, нема нови булевари, освен булеварите кои што му ги остави Коце Трајановски, само менува ...
| | веќе видена | слични

ФК Вардар и покрај силата која ја собра за старт на подготовките и повеќе од задоволувачки старт на пролетниот дел од сезоната, и покрај огромните проблеми, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во гостување на емисита „Стадион“ на „Канал 77“, зборуваше ситуацијата со ФК Вардар, тој вели дека се работи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во денешното издание на “Студио” на Канал 77 членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски истакна дека Петре Шилегов не заслужува уште еден мандат. Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Денеска 2 часа чекав да се уклучам во емисија каде што гостува Петре Шилегов на Канал 77 за да ги расчистам дневно политичките финти кои што ги прави Петре, но ...
| | веќе видена | слични

Самсоненко минатата година се откажа од Вардар со образложение дека повеќе не може да вложува во клубот, но се обврза дека до 31. декември 2020 година, ќе ги ...
| | веќе видена | слични

„Ако Трајановски го водеше овој град во два мандати, не мислам дека не знае каква е постапка за менување на улици. Тогаш е срамота што лаже, бидејќи веројатно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничката од зелената партија - ДОМ, Маја Морачанин во емисијата 24 анализа рече дека уште пред да се одржат локалните избори, тие дале поддршка на ...
сите 129 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје ќе го продолжи булеварот „Борис Трајковски“ до Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: