Туристичките агенции бараат да продолжи финансиската поддршка за плати и да се зголемат капацитетите во автобусите

Туристичките агенции бараат итно продолжување на финансиската поддршка за плати, без изоставување на јануари и зголемување на капацитетите во автобусите. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Туристичките агенции лути по изјавите за содржината на петтиот пакет мерки. По изјавите на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија Бектеши, дека во ...
| | веќе видена | слични

Како е можно кога по една година тотален колапс на туризмот, во време кога не знаеме дали во наредните три месеци ќе имаме егзистенција, бидејќи нема ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Интензивно течат разговорите за новиот, петти антикризен пакет мерки што треба да обезбеди финансиска поддршка за граѓаните и стопанството. Отворена е широка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек разговорите за новиот антикризен пакет, се зголемува бројот на индустрии што бараат помош Интензивно течат разговорите за новиот, петти антикризен пакет ...
| | веќе видена | слични

Отворена е широка дебата во која се вклучени синдикатите, коморите, работодавачите. Даваат предлози, сугестии и мислења кои би се разгледале од страна на ...
| | веќе видена | слични

70 годишниот Ибраим и неговиот син Нехат во моментов се единствените ковачи во Скопје. Стравуваат и дека ќе бидат последни. Модернизацијата, велат си го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Точно 11 месеци компаниите кои се занимаваат со организација на настани се соочени со невиден предизвик, каков што не познава модерната меморија, 11 месеци без ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на ивент индустријата (ИВАП) бара нејзино вклучување во петтиот пакет мерки. Според ИВАП, овој сектор остана невидлив за државата, а мерките што ...
| | веќе видена | слични

Компаниите кои се занимаваат со организација на настани бараат да бидат издвоени како една од најзагрозените дејности од пандемијата, а во претстојниот пакет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичките агенции бараат да продолжи финансиската поддршка за плати и да се зголемат капацитетите во автобусите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: