Богојавление-Водици одбележан со свети литургии во црквите


2 копии

Општина Охрид и Дебарско кичевската епархија доделија 120 хуманитарни пакети наменети за социјално ранливите семејства од подрачјето на општината. Заедничката ...
| | веќе видена | слични

За првпат по 30-тина години од возобновувањето изострана традиционалното спуштање на крстот во светите води на Вардар. Наместо тоа, се одржа само централна ...
| | веќе видена | слични

Градоначачникот на Охрид Константин Георгиески со капење во Охридското Езеро го прослави празникот Богојавление-Водици, без разлика на тоа што верниците оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. За ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богојавление-Водици одбележан со свети литургии во црквите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: