Доставени хуманитарните пакети до социјално загрозените семејства

4 копии
2 копии

Во гимназијата „Никола Карев“ и во основното училиште „Аврам Писевски“ во Скопје денеска беа донирани лаптопи за ученици кои немаа соодветен ИТ-уред за следење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес во Гимназијата „Никола Карев“ и ООУ„Аврам Писевски“ од Скопје беа донирани компјутери за сите ученици кои немаа соодветен уред за следење на онлајн ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 437 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 569 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 547 | | | веќе видена

Во Албанија доцна синоќа, на меѓународниот аеродром, пристигна нова пратка од 15.210 вакцини од компанијата Фајзер, со што до сега пристигнати се 22.230 ...
сите 537 | | | веќе видена

Слушам одредени изјави по медиумите и сега формално јас не знам дали Сашо Мијалков избегал или не. Ако избегал ние имаме институции во државата кои треба да ...
сите 259 | | | веќе видена

Ставовите на Љубчо Георгиевски за односите со Бугарија заслужуваат внимание и аргументирана расправа и ни треба подготовка на домашната јавност за темите кои ...
сите 197 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доставени хуманитарните пакети до социјално загрозените семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: