Шокантни коментари од легендите на Јувентус и Наполи по смртта на Марадона

Диего Марадона не напушти пред шест дена, но и денес постојано се пишуваат и објавуваат разни детали за него. Во Италија, Марадона играше за Наполи и важи за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градските власти во Неапол по итна постапка донесоа одлука за преминување на стадионот „Сан Паоло“ на кој Наполи ги игра своите натпревари и истиот од денеска ...
| | веќе видена | слични

Официјалната одлука за преименување во чест на покојниот Марадона ја објавиле денеска градските власти, како што јавија италијанските медиуми. „Барањето од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во потег кој многу сликовито покажува што значи Диего Марадона за италијанскиот град Неапол и за навивачите на локалниот клуб во кој Аргентинецот помина важен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општината Неапол и официјално потврди дека стадионот „Сан Паоло“ од денеска ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, откако веднаш по неговата смрт ...
| | веќе видена | слични

Градскиот татко на Неапол уште на 25-ти ноември најави дека стадионот во овој град ќе биде преименуван во чест на Диего Армандо Марадона, но иако во изминативе ...
| | веќе видена | слични

Стадионот „Сан Паоло“ во Наполи, од денеска е преименуван и ќе се вика „Диего Армандо Марадона“.Вакво сценарио се најавуваше веднаш по смртта на аргентинската ...
| | веќе видена | слични

Градските власти во Неапол официјално објавија дека стадионот „Сан Паоло“ во иднина ќе го носи името на аргентинската фудбалска легенда. Диего Армандо Марадона ...
| | веќе видена | слични

Градските власти во Неапол само ја потврдија и официјално одлуката што се чекаше и од денеска стадинот на Наполи „Сан Паоло“ е преименуван во „Диего Армандо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 450 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 314 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантни коментари од легендите на Јувентус и Наполи по смртта на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: