Владата удри повторно по угостителството, штетите ќе бидат значителни


Дали со предложените нови рестрикции од страна на министерот за здравство Венко Филипче, што Владата ги усвои ќе бидат крах на угостителството во Македонија? ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во првите два работни денови од вториот карантин, за 35 отсто е зголемен сообраќајот во Атина во споредба со првиот карантин, според информациите во грчките ...
| | веќе видена | слични

Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Здравјето на граѓаните пред се и над се, но не и за власта во Македонија која свесно ги турка граѓаните во црни избори. Пандемијата со корона вирусот зема се ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе нова одлука. Наместо по 21 часот, во текот на целиот ден се забранува групирање на јавни површини на повеќе од четири лица, а предвидена е и ...
| | веќе видена | слични

Надлежните институции се под голем притисок поради пандемијата и забрзаното зголемување на бројот на заразени од корона вирус, што доведе до заострување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата удри повторно по угостителството, штетите ќе бидат значителни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: