Македонија со двојно повеќе починати од корона од Србија и Албанија, а Заев ги отвора границите без ПЦР тестови


Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Статистиките покажуваат дека од земјите во регионот, Македонија е со најголема стапка на смртност. По вчерашните фатални бројки од 40 смртни случаи во едно ...
| | веќе видена | слични

Налетот на Ковид 19 ги полни црните статистики на сите држави во светот. Големата смртност не е исклучок ниту за државите во регионот кои тешко се справуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 2.300 сестри и доктори се на листата невработени. Според податоците на Агенцијата за вработување заклучно со 31 октомври годинава, како невработени се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Смртноста од Ковид 19 ги полни црните статистики на сите држави во регионот. Северна Македонија не е исклучок од зголемувањето на бројките на смртните случа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Унијата на ЗМСТАС предводена од здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „За нас“ реагираат на последната изјава и предлог – ...
| | веќе видена | слични

Недостасуваат лекари и друг медицински персонал во Клиничката болница Тетово, а од друга страна има стотици активни баратели на работа од здравствениот сектор, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Унијата на ЗМТАС, Гордана Бешлиовска, во изјава за Фактор вели дека тие како професионалци, во чие здружение има 5.000 членови, медицински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 661 | | | веќе видена

„Новата политичка реалност граѓаните ја кажаа на 17-ти октомври и истата ќе ја потврдат на 31 октомври. Практично власта на Заев и на таа екипа околу него е ...
сите 331 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 275 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 195 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со двојно повеќе починати од корона од Србија и Албанија, а Заев ги отвора границите без ПЦР тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: