Филипче не е за полициски час

Филипче рече дека сегашните мерки ќе дадат резултати и уште еднаш побара да се почитуваат. „Ние и сега имаме забрана за работа на локалите по 21 часот, потоа ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Одлуката на Владата за забрана за собирања во групи (групирање) на повеќе од четири лица на јавен простор, односно паркови, јавни површини или било каде на ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница донесе одлука во кои услови нема да важи мерката за забрана за групирање на повеќе од 4 лица на јавен простор во текот на целиот ...
| | веќе видена | слични

Битката со корона вирисот досега ја загубиле 1.186 лица. Во државава во моментов има 15.116 активни случаи со Ковид-19, нешто помлаку од половина од нив се од ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот ден беше најтежок од почетокот на епидемијата, коронавирусот однесе 30 животи. Надлежните смируваат, кревети има доволно, единствено во Градската ...
| | веќе видена | слични

Засега нема потреба од воведување полициски час, рестриктивните мерки што се досега донесени се доволни, и ако се почитуваат ќе дадат резулат во следниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди дека овој вид предизвикува ...
сите 738 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Откако вчера Жоржињо не ја освои „Златната топка“, еден навивач толку многу се налути што го скрши телевизорот. А на социјалните мрежи се појави и видео од ...
сите 224 | | | веќе видена

Газменд Укали (27) од Кичево и неговата свршеница Албина Белули (23) од Тетово се меѓу загинатите во несреќата што се случи кога автобусот на „Беса транс“ се ...
сите 66 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче не е за полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: