Засега нема предлог за полициски час, Филипче апелира да се почитуваат активните мерки


Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Скопје, 17. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Од огромна важност е граѓаните да ги почитуваат мерките за да ни помогнат здравствениот систем да остане одржлив, во битка ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во Дневникот на телевизија Сител изајви дека болничките капацитетите сé повеќе се исполнуваат. „Многу е важно граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рекордни 40 починати од Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден, што претставува најголема бројка од појавувањето на болеста. Сепак, најава за ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 433 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче за медиуми истакна дека сè повеќе се исполнуваат инфективните одделенија во здравствените установи кои третираат ...
| | веќе видена | слични

 Министерот рече докодлку заразата се шири со оваа динамика многу брзо ќе недостасуваат кревети и медицински кадар во болниците. Филипче нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
сите 593 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега нема предлог за полициски час, Филипче апелира да се почитуваат активните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: