Државата ќе издвои 54 милиони денари како награда за здравствените работници


Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
| | веќе видена | слични

Усвоен е ребалансот на Буџетот за 2020 година со што се обезбедуваат дополнителни средства за вакцини, лекови и зајакнување на здравствените капацитети со цел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ребалансот на Буџетот ја помина собраниската процедура и го отвори патот за спроведување на мерките од четвриот пакет мерки. Дел од мерките може веднаш да се ...
| | веќе видена | слични

Владата во рамките на четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19 го усвои пакетот кој, меѓудругото, предвидува ...
| | веќе видена | слични

Собранието го донесе ребалансот Фирмите и граѓаните ќе добијат финансиска помош. Со 55 гласа „за“ и 24 „воздржани“, Собранието, неколку минути по полноќ, го ...
| | веќе видена | слични

Пратениците го усвоија доцна синоќа ребалансот на буџетот. За гласаа 55 пратеници, против немаше, воздржани беа 26 пратеници. Станува збор за второ ...
| | веќе видена | слични

Неговото носење ја отвора можноста за реализација на четвртиот пакет мерки од 470 милиони евра, насочени кон граѓаните и економијата. Според министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ребалансот на буџетот, според Владата насочен кон поддршка на граѓаните и стопанството од последиците од ковид-кризата, вечерва ја доби поддршката од ...
| | веќе видена | слични

Голем број од угостителите нема да ги одржат своите бизниси до пролет. Оној дел што ќе успеат да ги сочуваат покрај скратено работно време, ќе останат многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата ќе издвои 54 милиони денари како награда за здравствените работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: