Во денешните 28 случаи во Битола и 2 годишно дете


Како што се зголемува бројот на заразени охриѓани со корона вирусот расте и бројот на хоспитализирани лица во Општата болница кои развиваат потежок облик на ...
| | веќе видена | слични

Како се проширува, така и се полни ковид одделот во кавадаречката болница. Според информациите од директорот на болницата, д-р Диме Коцев таму се ...
| | веќе видена | слични

Откако од минатата недела во Штип почна да расте бројот на новозаболени со ковид-19, Клиничката болница почна да го адаптира Кожното одделение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата со епидемијата на Ковид-19 во Охрид станува крајно алармантна. Во болницата во Охрид се хоспиталирани 91 лице со ковид-19, а до крајот на денот, по ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. ноември 2020 (ИНПРЕС) – И понатаму расте бројот на хоспитализирани пациенти со COVID-19 во Општата болница во Охрид. Во моментов се згрижени 71 ...
| | веќе видена | слични

Последните две недели зголемен е бројот на охриѓани кои доаѓаат во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) за тестирање преку матичните лекари, но и имало и лица кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 520 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 167 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во денешните 28 случаи во Битола и 2 годишно дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: