Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом

6 копии

Тетовската полиција бележи пријава за физички напад од жена на 47 години за кој е посочен 37-годишник од тетовско село. Тој е приведен синоќа околу 20 часот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица повредени во Скопје откако со автомобил, изгубиле контрола и удриле во ѕис. „На 02.11.2020 во 23.00 часот било пријавено дека на ул.„10“ во с.Чучер ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во скопско село Чучер Сандево кога возач изгубил контрола и удрил во ѕид. Според информациите на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во с.Чучер Сандево, вчера вечерта С.Л.(29) од с.Мирковци, скопско, управувајќи патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

но лице загина во сообраќајка несреќа што се случила вчера утрото во близина на селото Марвинци кога удрил во бетонски столб и настанал пожар. На 1.11.2020 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: