Декември и јануари ќе бидат пикот на кризата

Банките во еврозоната ги затегнаа условите за кредитирање во третиот квартал од оваа година, поради пандемијата на вирусот Ковид-19, покажува студијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите случаи на коронавирус претставуваат нов предизвик за јавното здравство и изгледите за раст на еврозоната и светските економии. Во светло на вториот бран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија може да си дозволи да одвои уште повеќе пари за економијата, иако веќе потроши многу во борбата против пандемијата на коронавирусот, изјави ...
| | веќе видена | слични

Огромните загуби што ги донесе корона кризата во авиосообраќајот ќе ги одложат и плановите за реконструкција и проширување на аеродромот „Свети Апостол Павле“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грција тоне во долгови. Taa e земја со најголем долг на континентот. На крајот на јуни, Грција имаше најголем јавен долг, мерен според учеството во БДП, од ...
| | веќе видена | слични

Европската асоцијација на аеродроми (ACI) најави дека 193 аеродроми ќе бидат изложени на ризик од неликвидност во наредните месеци, доколку патничкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германија не го разбира ветото од Бугарија и беше многу изненадена дека тоа се случи, вели директорот на Европската иницијатива за стабилност, Гералд Кнаус за ...
сите 625 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, на која се разговараше за актуелните процеси ...
сите 437 | | | веќе видена

Комисијата за контрола на квалитет на здравствени и етички прашања го подготви извештајот во врска со починатата 41 годишна пациентка од Берово на инфективното ...
сите 170 | | | веќе видена

Професорката од Институтот за македонски јазик д-р Елка Јачева Улчар денеска реагира на изјавите на поранешниот премиер, министер за одбрана и бивш лидер на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Декември и јануари ќе бидат пикот на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: