Речиси 200 европски аеродроми пред колапс! Загрозени 277.000 работни места

5 копии

Јавниот долг на Хрватска, на крајот на јули 2020 година, изнесува 325,4 милијарди куни (околу 43,15 милијарди евра) што е зголемување за 11,1 проценти во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Така дознаваме дека иднината на многу авиокомпании е под знак прашање, но и дека многу европски аеродроми се пред колапс. Затоа не треба да нè изненадува што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолженоста на Македонија е 60,7 проценти што значи според Мастрихшките стандарди оние во европската унија на кои што толку многу властите сакаат да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За само девет месеци јавниот долг на земјава се зголемил за над една милијарда евра, или за 11,3 процентни поени како учество на бруто-домашниот производ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предвидувањата на министерот за финансии Фатмир Бесими дека годинава ќе ја завршиме со јавен долг не поголем од 60,5 проценти од БДП паднаа во вода. Јавниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне ...
сите 281 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 300 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја ризикуваше својата политичка кариера само за да го одблокира патот на земјата за интегрирање во Европската Унија, изјави лидерот на ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 179 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси 200 европски аеродроми пред колапс! Загрозени 277.000 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: