Банките во еврозоната ги заоструваат условите за кредитирање поради пандемијата

Банките во еврозоната ги затегнаа условите за кредитирање во третиот квартал од оваа година, поради пандемијата на вирусот Ковид-19, покажува студијата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Напролет, кога почна пандемијата, предвидовме дека за 2020 година БДП на Северна Македонија ќе има негативен раст од 3,9 отсто, но сега ја корегиравме оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
6 копии

На крајот на јули 2020 година, јавниот долг на Хрватска изнесува 325,4 милијарди куни (околу 43,15 милијарди евра) и е зголемен за 11,1 проценти во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Англија(BoA) е подготвена да објави нова рунда монетарни стимуланси рано во четвртокот наутро, откако Велика Британија повторно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 379 | | | веќе видена

Веднаш откако Владо Бучковски беше назначен за специјален претставник за односите со Бугарија, агенцијата БГНЕС која го објави скандалозното интервју со Заев, ...
сите 193 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 263 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 67 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 461 лица сомнителни и ...
сите 360 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките во еврозоната ги заоструваат условите за кредитирање поради пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: