Забрана за невакцинираните деца во училиштата?


2 копии

Италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, член на партијата Северна лига кој силно се противеше на задолжителната вакцинација против 12. болести, доби ...
| | веќе видена | слични

Италијански политичар од редовите на крајна десница познат како голем противник на задолжителното вакцинирање на деца се заразил со сипаници, јавуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, партијата која се противи на задолжителната имунизација, доби сипаници поради што мораше ...
| | веќе видена | слични

Висок италијански функционер на владејачката Лига со години корне од пропагирање против задолжителното вакцинирање против сипаници, а минатата влада ја ...
| | веќе видена | слични

Членот на италијанската крајна десничарска партија Северна Лига и еден од најгласните противници на вакцинацијата Масимилијано Федриго завршил во болницата и ...
| | веќе видена | слични

Главниот противник на вакцинацијата, италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, оваа седмица бил хоспитализиран откако заболел од мали сипаници. Федрига е ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот политичар Масимилиано Федрига, член на „Северна лига“, кој водеше кампања против задолжителните вакцини, се зарази од сипаници и помина четири ...
| | веќе видена | слични

Во период од една недела, пријавени се вкупно 63 случаи на мали сипаници кои биле лабораториски потврдени. Од вкупниот број на новозаболени лица, 29 случаи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 532 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за невакцинираните деца во училиштата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: