(ВИДЕО) Како се отстрануваа палмите во Охрид


Општина Охрид во рамките на своите редовни активности, а согласно својата политика за примена на највисоки стандарди за заштита на животната средина, ...
| | веќе видена | слични

Магдалена Манаскова пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на Алфа телевизија зборувајќи за препораките на УНЕСКО во врска со статусот на градот Охрид истакна ...
| | веќе видена | слични

По продолжениот викенд во Охрид, гостите оставија многу ѓубре во контејнерите поради што комуналците беа ангажирани на негово собирање, а беа намалени ...
| | веќе видена | слични

Охридските комуналци почнаа со корнење на палмите што успеаа да преживеат во изминативе три години. Во Охрид останати се стотина палмим, од кои најголем дел се ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата Охрид СОС излезе со уште едно алармантно предупредување за трупање на отпад и шут кај Струга.-На потегот од Струга кон Калишта освен што гореше ...
| | веќе видена | слични

Дали постојат црвени линии за оваа Влада? Дали ќе го доживееме и најлошото сценарио во Охрид и дали ќе дозволиме да го изгубиме УНЕСКО по цена премиерот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Како се отстрануваа палмите во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: