Манаскова: Доведен е во прашање статусот на Охрид во УНЕСКО, а општината легализирала 250 дивоградби

Магдалена Манаскова пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на Алфа телевизија зборувајќи за препораките на УНЕСКО во врска со статусот на градот Охрид истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид ќе се најде на листата на загрозени светски наследства. Ана Чоловиќ Лешоска од Центарот. за истражување и информирање Еко-свест вели дека Унеско кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид ќе заврши на листата загрозени подрачја, кога УНЕСКО дава таква препорака, тогаш таа и се усвојува, вели Ана Лешовска од „Еко свест“. „Според мене, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

И покрај реакциите на дел од граѓаните на Охрид, ветувањето на премиерот Заев дека ќе се почитуваат законските одредби, а и со официјална потврда дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 680 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасоски на денешната прес конференција најави дека македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари ...
сите 329 | | | веќе видена

Двајца кумановци се предложени од Основното јавно обвинителство Куманово за казна од по 1.000 евра за движење низ градот за време на полициски час, со што ...
сите 272 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 154 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 599 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манаскова: Доведен е во прашање статусот на Охрид во УНЕСКО, а општината легализирала 250 дивоградби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: