По палмите, заминуваат и билбордите

2 копии

Охрид ќе се најде на листата на загрозени светски наследства. Ана Чоловиќ Лешоска од Центарот. за истражување и информирање Еко-свест вели дека Унеско кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид ќе заврши на листата загрозени подрачја, кога УНЕСКО дава таква препорака, тогаш таа и се усвојува, вели Ана Лешовска од „Еко свест“. „Според мене, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 506 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 158 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 248 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 176 | | | веќе видена

Сакам да им честитам на нашите пријатели од Македонија, тоа што Македонија стана членка на НАТО, многу се боревме за тоа и еве на крајот дојдовме до тоа, да во ...
сите 220 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По палмите, заминуваат и билбордите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: