Тутунарите се опарија

Вчера на трансакциските сметки на производителите на тутун кои го предале производството на откупни претпријатија легнаа околу 25,7 милиони евра Околу 25,7 ...
| | веќе видена | слични

Уште целосно не е завршен откупот на тутунот, а производителите веќе ги добија субвенциите. Владата денеска на 31 илјада тутунари им исплати субвенции за ...
| | веќе видена | слични

Почнува исплатата на едното евро субвенција за тутунарите. Иако се уште не се досиплатени субвенциите до сите земјоделци за 2010-та сепак власта предизборно ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 567 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива соопшти дека ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 609 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 348 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунарите се опарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: