Сугарески: Изградбата на автопатот Скопје-Блаце врвен приоритет

2 копии

Изградбата на автопатот Скопје-Блаце во должина од 13 километри е врвен приоритет за Владата, и во моментов се прави репроектирање на веќе изработената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работите за изградба на нова автопатска делница Кичево-Охрид се прилично отежнати заради лошо планирање и лоша изведба. Според Министерството за транспорт и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за транспорт и врски најави изградба и реконструкција на 700 километри патна мрежа вклучувајќи ја изградбата на експресни патишта, обнова на над ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Анекси на договори за продoлжување на роковите за изградба на трите почнати автопатишта во Македонија, ги одбележаа активностите во патната инфраструктура ...
| | веќе видена | слични

Пругата Битола-грчка граница, наместо да нè поврзе со Европа, влезе во суд. Новите шини и прагови на недоградената пруга после три години излегуваат од ...
| | веќе видена | слични

Ако некој правел малверзации со легализациајта ќе сноси одговорност,законите овозможуваат одземање на ингеренциите на општините ако се утврди дека не ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По најавите дека од 2018 година ќе се зголеми цената на дизелот, водата, цигарите, транспортот … економскиот тим од Владата со смирувачки тонови во јавноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Изградбата на автопатот Скопје-Блаце врвен приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: