Струшкиот Црвен крст им помага на семејствата од социјален ризик


2 копии

Општинската организација на Црвениот крст од Струга деновиве активно работи на достава на храна, средства за хигиена и ќебиња на семејства во лоша социјална ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Волонтери од општинската организација на Црвениот крст Куманово денеска обезбедија помош составена од прехранбени пакети и ќебиња за четиринаесет загрозени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прехранбени и хигиенски пакети за дваесетина социјално ранливи семејства од руралните подрачја на општините Kуманово и Старо Нагоричане донира хуманитарната ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на Црвен крст со својата мрежа на волонтери и организираност успева да им помогне на многу охриѓани во социјален ризик. Органзирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудно преку некои неаргументирани пресуди СДСМ се обидува од заплашените судии да добие ветар во грб и да ја манипулира јавноста дека сите се исти, регира ...
сите 208 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчера беше трет ден како гореше и се гасеше дивата депонија во Тетово, каде што дежураат возила на противпожарната служба и на јавното комунално претпријатие. ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 163 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струшкиот Црвен крст им помага на семејствата од социјален ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: