Македонија без Кирил Лазаров против Русија


4 копии
7 копии

Стојанче Стоилов поради повреда во сабота нема да настапи на контролниот натпревар против Русија. Ракометарот на Вардар се пожалил на болки во ципите и ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација во месец јуни ја очекува нов предизвик, бараж битката со Романија за Светското првенство кое во 2019 година ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на УО на Ракометната федерација на Македонија беше донесена одлука и за висинатана премијата која ќе ја добијат ракометарите за пласман на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија без Кирил Лазаров против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: