“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14 ноември со почеток во 20:30h, во ВИП Арена- Борис Трајковски ќе имаме можност да уживаме во нешто што е многу повеќе од најдоброто трибјут Pink Floyd шоу на светот. BRIT FLOYD се посветени на тоа да го оживеат Pink Floyd во секоја нота и секој потег, поради што заслужено се сметаат за нешто најблиску до Pink Floyd. Во Скопје носат исклучително прецизен музички перформанс придружен од неверојатно оргинално видео и анимација на препознатлива бина со пинк-флојдовскиот лак и светлосен круг, па затоа подгответе се за совршено аудио и визуелно доживување на легендарните песни од “The Piper at the Gates of Dawn” па се до “Division Bell”. Се разбира, со заслужен третман ќе биде изведен и сечиј омилен албум “Wish You Were Here”, како и легендарниот “The Dark Side of the Moon”, кој оваа ...
| | веќе видена | слични

Големиот саем на книга годинава ќе се одржи од 3-9 мај, на нова локација: VIP Арена „Борис Трајковски“, со работно време од 10.00 до 20.00 часот. Годинава ви подготвивме 8 нови наслови, бестселер до бестселер – сето она што важи за најголем хит во светот, сега ќе може да се најде на нашиот штанд. Во соработка со Сакам Книги ви препорачуваме наслови кои не смеете да го пропуштите на овогодинешниот саем на книга: Жената на прозорецот од А.Џ. Фин – трилерот кој веќе ја обележа 2018 година. Совршената замена од Хендрикс и Пеканен – уште еден трилер за кој зборуваат сите годинава. Фати ме од Лиса Гарднер – единствената и многупати докажана авторка ни дава можност да уживаме во уште еден врвен трилер. Го имам твојот број од Софи Кинсела – со огромно задоволство ви носиме нешто ново и неодоливо од кралицата на романтичните комедии и нашата најнова авторка! Еленор Олифант е океј од Гејл Ханимен – книга што не се опишува со една реченица, едноставно мора да се прочита! Светлината што ја изгубивме од Џил Сантополо – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 4.000 моторџии ќе присуствуваат во Скопје за време на музичкиот фестивал „Ентер-фест“. Организаторите истакнаа дека подготвуваат големи изненадувања за нив. „Скопје ќе биде музичкиот центар на регионот, како и европски моторџиски центар, каде што ќе царуваат забавата и слободата. Добредојдени се сите пријатели и соседи за на дело да покажеме колку многу го сакаме заедничкиот соживот“, изјавија од организацискиот одбор на „Ентер-фест“. Оттаму додаваат дека во следните денови ќе бидат објавени многу изненадувања и дека крајната цел е фестивалот да се најде на музичката мапа на Европа и светот. Музичкиот фестивал „Ентер-фест“ ќе се одржи во Скопје од 29 мај до 2 јуни. На две големи сцени, поставени во и пред спортскиот центар „Борис Трајковски“, ќе настапат шеесетина музичари, популарни бендови и диџеи. Организаторите засега открија дека ќе настапи и пејачката Ера Иштрефи, најпозната со хитот „Бон-бон“. Фестивалот има цел на едно место да ги спои сите љубители на добрата музика од Македонија и од соседните ...
| | веќе видена | слични

Над шеесетина музичари ќе бидат дел од музичкиот фестивал „Ентер-фест“. Настанот ќе се одржи во Скопје од 29 мај до 2 јуни. Ќе бидат поставени две големи сцени во и пред спортскиот центар „Борис Трајковски“. На фестивалот ќе настапи и пејачката Ера Иштрефи, најпозната со хитот „Бон-бон“. Како што беше објавено, цената за комплет билети за сите фестивалски денови во претпродажба чини 990 денари на http://mktickets.mk/. Освен што ќе има музика за сечиј вкус, организаторите додаваат и дека на посетителите ќе им понудат најевтино квалитетно пиво по цена од 80 денари.
| | веќе видена | слични
2 копии

Организаторите на големиот музички фестивал „Ентер фест“ денеска објавија фотографија со распоредот на сцените, но и местата каде што посетителите на фестивалот ќе може да побараат медицинска помош, со местата каде што ќе бидат поставени шанковите и каде ќе има полиција што ќе се грижи за обезбедувањето. „Ентер фест“ ќе одржува 29 мај до 2 јуни во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје на две големи сцени. Едната ќе биде во спортскиот центар, а другата пред арената, на отворено.На фестивалот ќе настапат преку педесет музички ѕвезди, бендови и диџеи. Во петте фестивалски дена публиката ќе може да ги види Ера Иштрефи, „Дивље јагоде“, „Неверне бебе“, Дадо Топиќ, „Партибрејкерс“, „Ван Гог“, Тамара Тодевска, Теа,„Ај кју“ и многу други.Организаторите на „Ентер фест“ најавуваат голем спектакл, со озвучување и осветлување што досега не е видено кај нас. Тие очекуваат преку 200,000 посетители од Македонија и странство. Билетите за настанот се во продажба од минатата недела, а блок-билети за сите фестивалски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По повод одржувањето на Саемот на книгата 2018 од 03-09.05.2018 година во ВИП Арената Борис Трајковски, на барање на Скопски саем, заради полесен пристап на посетителите до Саемот на книгата, ЈСП Скопје воведе две нови линии кои во истиот период ќе сообраќаат до ВИП Арена Борис Трајковски. Линија 100/1 Линијата 100/1 ќе сoобраќа од населбата Ново Лисиче до ВИП Арена Борис Трајковски по следната траса: Булевар Јане Сандански → Нова Железничка станица → Југодрво → Рекорд → Соборна црква → Партизански одреди → Поликлиника Букурешт → ВИП Арена Борис Трајковски. Вклучувањето во сообраќај во периодот 3-9 мај ќе биде во 11,00 часот а исклучувањето во 19,00 часот. Линија 200/1 Линијата 200/1 ќе сoобраќа од населбата Дексион до ВИП Арена Борис Трајковски по следната траса: Дексион → Ѓорче Петров → Партизански одреди → Поликлиника Букурешт → СЦ Борис Трајковски. Вклучувањето во сообраќај во периодот 3-9 мај ќе биде во 11,00 часот а исклучувањето во 19,00 часот.
| | веќе видена | слични

За време на Саемот на книгата од 3 до 9 мај, на барање на Скопски саем, ЈСП Скопје воведува две нови линии кои во истиот период ќе сообраќаат до ВИП Арена Борис Трајковски. Идејата е да им се олесни пристапот на посетителите до Саемот. Линијата 100/1 ќе сoобраќа од населбата Ново Лисиче до ВИП Арена Борис Трајковски по следната траса: Булевар Јане Сандански → Нова Железничка станица → Југодрво → Рекорд → Соборна црква → Партизански одреди → Поликлиника Букурешт → ВИП Арена Борис Трајковски. Вклучувањето во сообраќај во периодот 3-9 мај ќе биде во 11,00 часот а исклучувањето во 19,00 часот. Линијата 200/1 ќе сoобраќа од населбата Дексион до ВИП Арена Борис Трајковски по следната траса: Дексион → Ѓорче Петров → Партизански одреди → Поликлиника Букурешт → СЦ Борис Трајковски. Вклучувањето во сообраќај во периодот 3-9 мај ќе биде во 11,00 часот а исклучувањето во 19,00 часот. Јубилејно издание на Саемот на книгата од 3 до 9 мај во „Борис Трајковски“
| | веќе видена | слични
3 копии

Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град. Од 29 мај до 2 јуни, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар „Борис Трајковски“, започнува ново музичко доживување за љубителите на фестивалите. Врвната техничка опрема, специјалните светлосни ефекти кои ќе го осветлат цело Скопје и звук каков што досега не е чуен на овие простори, ќе направат овие 5 дена Скопје да дише во ритамот на „ЕНТЕР-ФЕСТ“.Она што досега се случуваше далеку од центарот на Скопје и Македонија, сега ќе може да се доживее во срцето на главниот град, петдневен музички спектакл за кој долго ќе се се раскажува. На фестивалот учество ќе земат над 50 изведувачи од земјата и странство. Во рамките на фестивалот ќе се организира и семеен ден со слободен влез со посебна програма, анимација и забава наменета за сите дечиња.Фестивалот има за цел на едно место да ги спои сите љубители на добрата музика од Македонија и од соседните земји. Освен што велат дека ќе има музика за сечиј вкус, додаваат и дека на ...
| | веќе видена | слични

Од 29-ти мај до 02-ри јуни, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар “Борис Трајковски”, започнува ново музичко доживување за љубителите на фестивалите. Повеќе нема да мора да патувате надвор од Македонија за да бидете дел од голем музички хепенинг, сето тоа во овие пет дена ќе го доживеете на “Ентерфест”. Фестивалската приказна која започнува во Скопје во периодот кој следува ќе продолжи да патува и низ регионот. Петдневната забава исполнета со многу гости од соседните земји, но и пошироко, ќе овозможат културата, урбаниот начин на живеење и позитивните вибрации да ги отргнат мислите од политиката и разговорите кои не оддалечуваат едни од други, а целта ќе биде исполнета кога соединети сите ќе пристигнат да ги проследат настапите на големите музички ѕвезди. “Ентерфест” ќе ги отвори можностите за кои изминатите години сите млади сонуваа, добра забава блиску до нив и вистинска фестивалска атмосфера. 1000 ангажирани лица ќе бидат дел од организацијата на фестивалот со цел беспрекорно фунционирање и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе нема да мора да патувате надвор од Македонија за да бидете дел од голем музички хепенинг, сето тоа во овие пет дена ќе го доживеете на Ентерфест. Од 29 мај до 03 јуни, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за љубителите на фестивалите. Фестивалската приказна која започнува во скопјеж, во периодот кој следува ќе продолжи да патува и низ регионот. Билетите веќе од денес напладне се во претпродажба. На фестивалот ќе настапуваат Ера Иштрефи, Фолтин, Темпера, Но Нејм Нејшн и голем број македонски изведувачи.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BRIT FLOYD во Скопје!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: