Музика 24

Живата легенда на светскиот рок ен рол вокалистот и флејтист Јан Андарсон и негоата група “Jethro Tull” доаѓаат во скопје да покажат дека се уште се “премлади ...
сите 5 | | | веќе видена

По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија каде го освои второто место, младата пејачка Антониа Гиговска неодамна ја однесе победата на 33-то ...
сите 14 | | | веќе видена

Од 8-ми до 12-ти октомври, Хотелот “Вила Парк” во Струмица и Претседателката на асоцијацијата на шефови на кујни Андријана Алачки, беа домаќини на третиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Како што самиот Роберт Билбилов напиша на својот Фејсбук профил, од толку многу слушање на оваа хит песна направи и ремикс кој што веруваме исто така ќе биде ...
сите 4 | | | веќе видена

Песната “Ничег није било измеџу нас”, која ја освои целата публика во регионот, петтата нумера од новиот албум на Здравко Чолиќ, доби своја филмска ...
сите 10 | | | веќе видена

Овој петок, на 12 октомври во 20 часот, Македонската филхармонија ќе го одржи симфонискиот концерт „Хармонија мунди“, кој ќе претстави атрактивен, уникатен ...
сите 9 | | | веќе видена

Сите неа ја паметиме по учеството во многубројните македонски музички реални шоу-а, како и нејзиното последно учество во “Ѕвездите на Гранд”, каде досега ...
сите 2 | | | веќе видена

next